Drobečková navigace

Úvod > Okolí > Akce v okolí

Akce v okolí


Sbírka hraček z let 1860 - 1945

Místo
Zámek 49, Benátky nad Jizerou I, 29471 Benátky nad Jizerou
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Městská zámecká expozice

Místo
Zámek 1, 29421 Bělá pod Bezdězem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Dnešní podobu získal bělský zámek při poslední velké přestavbě, kterou v letech 1689 až 1691 inicioval majitel panství hrabě Arnošt Josef z Valdštejna. Stavební práce vedl Bernard Canevalle, který zámku vtiskl raně barokní vzhled. Při této přestavbě byl zasypán hradní příkop a zrušen padací most. Zámek tak získal půdorys uzavřeného nepravidelného pětiúhelníku. Dominantou zámku se stala věž vysoká 32,4 m s cibulovitou bání vyrůstající z průčelí zámku. Nově upravené prostory toaletní věže jsou věnované tématu „Stavební vývoj záchodů v regionu“.

Více

Železniční technika

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Už před vstupem Vás uvítá náš nejrychlejší motorový vagon. "Slovenská strela" z roku 1936 se pyšní maximální rychlostí 130 km/h.

Více

3, 2, 1 start!

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Kopřivnické automobily závodí již od roku 1900. Nachystejte si fotoaparáty, aby jste stihli zachytit dějiny ověnčené vavříny. Máte možnost shlédnout jedny z nejstarších závodních vozů, speciál pro Rallye Dakar či obdivovanou eleganci monopostů z 50.–60. let.

Více

Expozice Bohumila Hrabala. Nymburk v proměnách věků. Z dějin železnice.

Místo
Tyršova 174, 28802 Nymburk
Datum konání
Stálá akce
Typ

Výstavní sály v hlavní budově v Tyršově ulici se snaží návštěvníkovi ukázat, jak podstatný vliv mělo město Nymburk na životní osudy a literární tvorbu Bohumila Hrabala. Uspořádání expozice návštěvníka zcela vtáhne do soukromí spisovatele. Spatří skutečnou pracovnu spisovatele a mnoho rodinných fotografií. V imitaci české hospody s původním vybavením shlédne krátký videodokument o B. Hrabalovi a na přání dostane i pivo. Návštěvníkovi se dále nabízí možnost seznámení s dlouhým historickým vývojem nymburské lokality prostřednictvím bohatých archeologických nálezů a mnoha památek hmotné kultury od nejstarších dob až po počátek 20. století. Dominantou výstavní síně je bezpochyby obraz úctyhodných rozměrů od Alfonse Muchy (z roku 1935) s husitským námětem „Poddání města Nymburka L.P.1421 Bohu a Pražanům“. Prohlídka expozice „Z dějin železnice“ zase musí uspokojit každého nadšence a příznivce železničních modelů. Synagoga se nachází jen několik kroků od hlavní muzejní budovy v Eliščině ulici.

Více

Vzhůru k nebesům

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Ano, tam nad Vašimi hlavami je zavěšen akrobatický dvouplošník Tatra 131. Ovšem to není vše. Nejen fanoušky letectví jistě potěší výjimečná kolekce leteckých motorů Tatra.

Více

Šokující technika

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Pouze u nás naleznete ty nejroztodivnější vynálezy. To prostě musíte vidět. Máme pro Vás například prototyp motorových saní, osmnáctiválcový tankový motor či mrazničku Tatra.

Více

Podvozky

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Běžně ukryté součásti si právě zde můžete prohlédnout ze všech stran. Studujte nerušeně rozdíl mezi konvencí a originalitou. Naše exponáty jsou více než názorné pomůcky.

Více

Osobní vozy

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Nejširší spektrum dopravních prostředků naleznete právě zde. Nejen geniální koncept s páteřovým podvozkem a vzduchem chlazeným motorem (1923). Čekají na Vás také například poslední exkluzívní limuzíny se vzduchem chlazeným motorem vzadu (1998).

Více

Nákladní vozy

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Každý je ohromen. Tato impozatní technika se představuje od prvopočátků svého vzniku téměř až do současnosti.

Více